KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15175094
*
nr 1517 5094
Carl Erik Bodén
(1909-2003), Sverige
Oljemålning, Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 36x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x48 cm
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2023
kl 20:41:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 12:07:01
1
Vinnande bud
23/1 20:40:23
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Läs mer om Carl Erik Bodén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl erik bodén kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Läs mer om Carl Erik Bodén
nr 1517 5094
Carl Erik Bodén
(1909-2003), Sverige
Oljemålning, Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 36x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x48 cm
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 12:07:01 | 1 | Vinnande bud |
23/1 20:40:23 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare född 1909, död 2003.Läs mer om Carl Erik Bodén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl erik bodén kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19